Jste zde: Úvodní strana > Informace a dokumenty > Slovník pojmů

Slovník pojmů

 

Slovník pojmů fondů EU je výkladový slovník zpracovaný pro účely portálu www.dotaceEU.cz. Jeho primárním úkolem je nabídnout přehled nejčastěji používaných pojmů, které se vyskytují v rámci široké problematiky fondů EU. Znalost těchto výrazů vám usnadní orientaci nejen na našem informačním portálu, ale i čtení dalších dokumentů a zpráv vztahujících se k evropským fondům.

 

A   B   C   Č   D   Ď   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   Ř   S   Š   T   Ť   U   V   W   X   Y   Z   Ž  
    Zkratky [PDF, 2.52MB]


Slovník si klade za cíl srozumitelné vysvětlení odborných termínů a je určen všem občanům, kteří se chtějí seznámit s dostupnými dotačními programy v ČR spolufinancovanými z fondů EU.


Jak se slovníkem pracovat?

Slovník je rozdělen do třech základních částí, které nabízejí všechny běžně používané způsoby vyhledávání.
 

  • Pokud znáte přesné znění či alespoň začáteční písmeno hledaného pojmu, je nejjednodušší kliknout na jednotlivá písmena, pod kterými jsou seřazeny tyto termíny. Pozor, určující je vždy první písmeno celého názvu.
  • Pokud si nejste jisti přesným zněním hledaného pojmu, či se jen chcete podívat na jejich kompletní přehled, navštivte sekci Abecední seznam pojmů.