Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Vítězové regionálních kol soutěže ...

Vítězové regionálních kol soutěže Navrhni projekt putují do finále

29.03.2018: V průběhu minulých dní proběhla ve vybraných městech napříč Českou republikou regionální kola středoškolské soutěže Navrhni projekt. Do finále šestého ročníku soutěže, které proběhne ve čtvrtek 19. dubna na Ministerstvu pro místní rozvoj, se probojovalo celkem 7 týmů z celkem 66 zúčastněných.
 „Soutěž Navrhni projekt má v první řadě seznámit studenty s tím, jak fungují evropské fondy a jak se připravuje projektová žádost. Její přidaná hodnota však tkví i v tom, že studenti najdou něco, co by se dalo v jejich okolí zlepšit anebo jak by mohli pomoci druhým. Nejednou se stalo, že se soutěžní projekt doopravdy realizoval. Díky soutěži Navrhni projekt vznikl například relaxační park pro seniory nebo aplikace, která turistům pomáhá poznat Národní park Šumava,“ podotkla Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce koordinace evropských fondů a mezinárodních vztahů Ministerstva pro místní rozvoj.
 
Až pětičlenné týmy studentů středních škol a učilišť měli za úkol za pomoci svého učitele připravit projektovou žádost financovatelnou z Evropských strukturálních a investičních fondů. Podané projekty tak tematicky kopírují možnosti podpory z Evropské unie – do soutěže jsou přihlášeny jak malé projekty mající dopad na blízké okolí, tak větší projekty s celorepublikovým rozsahem či projekty přeshraniční spolupráce. Soutěž je od letošního ročníku zapsána do programu Excelence SŠ Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
 
Regionální kola probíhala od 19. do 27. března v Hradci Králové, Olomouci, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a Brně. Celkem porota složená ze zástupců MMR a dalších odborných institucí vybrala 7 vítězů postupujících do finálového kola – za každý region soudržnosti jednoho. Finalisté budou bojovat o první místo 19. dubna v Praze.
 
Vítězové regionální kol:
 
Škola Název projektu Region soudržnosti
Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov Praxe přes hranici Jihovýchod
Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a VOŠ Liberec Dětská univerzita Trojzemí Severovýchod
Odborná střední škola podnikatelská Kolín Stáže žáků v zahraničí Střední Čechy
Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí StudujVýšku.cz Střední Morava
ZŠ a gymnázium Vítkov Kurz finanční gramotnosti pro dospělé Moravskoslezsko
Obchodní akademie Písek Jiný úhel pohledu Jihozápad
Gymnázium Jateční Ústí nad Labem Joey – dům na půl cesty Severozápad